Konsolidacja kredytów firmowych Gorzów

 

Nasi doradcy finansowi chętnie wspierają nie tylko klientów indywidualnych, ale również firmy, które szukają rozwiązań na dogodną spłatę zaciągniętych zobowiązań. Jeśli w celu utrzymania lub rozwoju swojego biznesu zaciągnąłeś kilka kredytów firmowych, a teraz nie radzisz sobie z ich spłatą, zgłoś się do nas po pomoc.

Skontaktuj się z nami

Masz dodatkowe pytania? Nasi eksperci z biura w Gorzowie udzielą Ci na nie odpowiedzi. Wyślij nam wiadomość!

Kredyty firmowe jako wsparcie finansowe dla biznesu

Nie da się ukryć, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej w dzisiejszych czasach jest zadaniem niezwykle trudnym. Rosnące koszty stałe i ogromna konkurencja praktycznie w każdej branży oraz coraz większe wymagania potencjalnych klientów sprawiają, że firmom niezwykle trudno jest się utrzymać na rynku, generować zyski, a tym bardziej wdrażać konkretne inwestycje w celu rozwoju.

Z pomocą przychodzą banki, które widzą w firmach potencjalnych klientów, w pełni wiarygodnych i wypłacalnych, dlatego też oferują im różnego rodzaju “szyte na miarę” zobowiązania kredytowe.

Firmy mogą korzystać z kredytów gotówkowych na dowolny cel lub z kredytów celowych w ramach konkretnych wydatków i założonego biznesplanu.

O ile działalność gospodarczą stać na regulowanie miesięcznych należności, kredyty dla firm mogą być rzeczywiście doskonałym źródeł finansowego wsparcia. Coraz częściej zdarza się jednak, że kilka zobowiązań kredytowych doprowadza do utraty płynności finansowej.

Co zrobić, aby firma mogła szybko pozbyć się kredytów, które nierzadko zostały zaciągnięte na nieatrakcyjnych warunkach? Jedną ze skutecznych opcji oddłużania jest kredyt konsolidacyjny dla firm. Dowiedz się o nim więcej już teraz.

Na czym polega konsolidacja kredytów firmowych?

Kredyt konsolidacyjny łączy kilka wskazanych przez kredytobiorcę zobowiązań w jeden produkt finansowy, który zostaje udzielony na znacznie lepszych warunkach współpracy z bankiem. Zaciągnięte wcześniej zobowiązania zostają spłacone, ustanowiony jest zaś nowy kredyt. Co dzięki temu zyskuje przedsiębiorca?:

 • Tylko jeden kredyt na lepszych warunkach,
 • pozbycie się kredytów udzielonych na niekorzystnych warunkach,
 • niższe oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego,
 • mniejsze koszty całkowite zobowiązania,
 • niższa, miesięczna rata połączonych zobowiązań,
 • wydłużony okres współpracy z bankiem,
 • odzyskana płynność finansowa firmy,
 • poprawa zdolności kredytowej,
 • możliwość dobrania dodatkowych środków w razie takiej potrzeby.

Trzeba przyznać, że konieczność spłaty kilku rat w różnych terminach może przysparzać licznych kłopotów. Przedsiębiorca musi pilnować harmonogramów miesięcznych płatności, gorzej radzi sobie z zarządzaniem firmowym budżetem, problemem jest też kontakt z kilkoma bankami.

Konsolidacja kredytów firmowych daje ogromny komfort współpracy tylko z jednym bankiem i spłaty tylko jednego zobowiązania.

Skontaktuj się z nami

Masz dodatkowe pytania? Nasi eksperci z biura w Gorzowie udzielą Ci na nie odpowiedzi. Wyślij nam wiadomość!

Jak skorzystać z konsolidacji kredytów firmowych?

Doradcy finansowi podkreślają, że z konsolidacji kredytów firmowych z reguły mogą korzystać tylko ci przedsiębiorcy, których biznes nie utracił jeszcze płynności finansowej i nie wygenerował długów, a więc firma wykazuje odpowiednią zdolność kredytową. O konsolidację najlepiej starać się już wtedy, kiedy właściciel działalności gospodarczej zaczyna zauważać problemy z utrzymaniem budżetu firmy na optymalnym poziomie, ale nie wywołały one jeszcze przeterminowanych płatności.

Chociaż każdy bank realizuje własną politykę współpracy z klientami, to jednak zdolność kredytowa weryfikowana jest na podobnych zasadach. W przypadku firm pod uwagę brane są czynniki, takie jak:

 • dochody, jakie generuje firma,
 • czas funkcjonowania firmy na rynku,
 • branża, w której działa firma,
 • koszty stałe, które firma ponosi z tytułu prowadzonej działalności,
 • historia kredytowa, która uwzględnia ewentualne opóźnienia w płatnościach innych zobowiązań albo przeterminowane należności.

Firma, która nie generuje wystarczających zarobków albo posiada przeterminowane płatności, raczej nie ma szans na konsolidację zaciągniętych kredytów. Czy oznacza to, że taki podmiot gospodarczy nie ma szans na jakąkolwiek pomoc w ramach oddłużania? Absolutnie nie, z pomocą przychodzą nasi doradcy finansowi, którzy zawsze dobierają finansowe wsparcie na miarę indywidualnych potrzeb, oczekiwań, ale i możliwości spłaty biznesu.

Jak wybrać dobry kredyt konsolidacyjny dla firm?

Ponieważ każdy bank oferuje zupełnie inne warunki współpracy, najlepiej porównać co najmniej kilka konkurencyjnych względem siebie ofert. W wyszukiwarkę można wpisać hasło typu “konsolidacja kredytów firmowych gorzów wielkopolski”, firmy mogą również skorzystać z rankingów konsolidacji kredytów firmowych albo kalkulatorów konsolidacji, aby oszacować przewidywane koszty współpracy z bankiem.

Najlepszą opcją jest jednak pomoc doświadczonych doradców finansowych. Skorzystaj z naszej infolinii albo wypełnij formularz kontaktowy. Ekspert przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad i mając wiedzę w zakresie potrzeb firmy, dobierze odpowiedni produkt bankowy, aby biznes mógł pozbyć się niekorzystnych zobowiązań.

Co ważne, nasi doradcy pomagają również firmom, które utraciły zdolność kredytową. Tzw. trudne kredyty dla firm to nasza specjalność.